Martini Prosecco D.O.C.

Popis: Extra dry / Extra suché
Objem: 0.75 L
Obsah alkoholu: 11,5 %

 

10.90  s DPH

Od vzniku spoločnosti Martini v roku 1863 bola v centre jej pozornosti výroba vín vysokej kvality. Okrem aromatizovaných vín, vermútov, aj príjemné šumivé vína, sekty. Martini sa dokonca stalo priekopníkom šumivých vín a vytvorilo nový štýl vína ako rosé a demi-sec. Martini Prosecco je talianska ikona milovaná po celom svete.

Martini Prosecco vďačí za svoju chuť predovšetkým vínnej odrode. Vôňa vám može pripomínať zelené jablká a šalviu. Má krásnu slamovožltú farbu a už pri prvom dúšku vás prekvapí harmonické vyváženie kyslosti a ovocnej chuti. Pochádza z odrody Gléra, ktorá sa do roku 2009 označovala aj ako Prosecco. Jeho jemné perlenie a nevtieravá chuť si vás zaručene podmaní. Spĺňa klasifikáciu DOC. V súčasnosti najčastejšie používanou klasifikáciou vín s chráneným označením pôvodu.

Ak ste naladený na Martini, vyskúšajte si namiešať vo vínovom pohári Martini Prosecco s Martini Bianco v pomere 1:1, pridajte šťavu z polovice limetky a ozdobte stonkou čerstvej mäty. Dokonalé osvieženie s názvom Martini Royale.